AvriL FoRuM - éN cAdI FoRuM xD
mrehaba!

FORUMA HOŞ GELDİNİZ!
selahattin özdemir 5737
mrehaba!

FORUMA HOŞ GELDİNİZ!
selahattin özdemir 5737
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

varmı avril gibisi...

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yaphttp://avrilim.eniyiforum.net/duyurular-f3/masallar-iyin-almlar-

selahattin özdemir

YazarMesaj
BESTE
Admin
Admin
BESTE

selahattin özdemir Empty
MesajKonu: selahattin özdemir   selahattin özdemir Icon_minitimePerş. Haz. 11, 2009 11:37 am

Selahattin ÖZDEMİR - Biyografi
Selahattin Özdemir 1963 yılında Adana’da doğdu.Çok küçük yaşlarda keşif edilmesiyle 10 yaşında müziğe başladı.16 yaşında kendisi için önemli olduğunu söylediği darbukayla bir çok organisazyon içersinde bulundu.19 yaşında ilk amatör kasetine imza attı.

İlk kaseti yoğun bir ilgi gördü ve profesyonel anlamda kaset yapıp daha geniş bir kitleye ulaşmak için çalışmalarına başladı.İstanbul da Burhan Bayar’ın da desteğini alarak ilk profesyonel çalışması ‘Umut Sandalı’ albümüyle müzik marketlerdeki yerini aldı albümle çok iyi bir satış başarısı elde etti.Umut Sandalı albümünde yer alan Barışsın İnsanlar,Yaşamam Artık şarkıları hit oldu ve oldukça ilgi gördü.

Bu albümle birlikte Selahattin Özdemir fanatik hayran kitlesi oluşturdu.Daha sonraki yıllarda 1987 yılında ‘Bir Kulum İşte’ albümünü yaptı.2 yıl sonra bu albümde ilk albümü kadar ilgi gördü.Selahattin Özdemir bugüne kadar 18 albüme imza attı.Her fırsatta yararlı mesajlar vermeyi kendisine kural edinen Selahattin Özdemir konserlerinde gösterdiği üstün performansından dolayı taktir toplamaya devam ediyor.Selahattin Özdemir’in sevilen ve artık Türk müziğinde klasikleşen şarkılarından bazıları şunlardır;

Eller Kadir Kıymet Bilmiyor Anne, Umut Sandalı,Yaşamam Artık,Barışsın İnsanlar,Kapına Kırmızı Bir Gül Bıraktım,Esrar Perdesi,Son Elveda,Kısmet Olmadı,Gece Olunca,Şimdi Sen Olacaktın,Hepsi Bir Yalan,Zalim,Ağla Gönül,Sen Bahçemde Açan Gül,Gelmesende Olur Artık,Gülüm,Yalan Mı Oldu,Seviyorum,Bu Kadar Sevmedim,Tanımam,Bilirsin Yaparım,Adına Türküler Yazdım,Sevmedim,Dünya Mutlu Ol Yeter,Alışacağım…
http://avrilim.eniyiforum.net

selahattin özdemir
1 sayfadaki 1 sayfası